Το «ευχαριστώ» του Ενιαίου Ειδικού Επαγγελματικού Γυμνασίου Λυκείου Λάρισας

Το Εν.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ Λάρισας σας ενημερώνει  για ποικίλες σχολικές & εξωσχολικές δραστηριότητες.

Θετικά ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα της ΠΑΕ ΑΕΛ, αποτελούμενο από τον προπονητή, κ. Δερμιτζάκη, την υπεύθυνη προγραμμάτων ανάπτυξης – μέλος του Δ.Σ. κ. Βασιλάκου κι εκπροσώπους των ποδοσφαιριστών, κ. Στάμου, κ. Βενετικίδη, κ. Γιανναράκη και κ. Παπαδόπουλο που έγινε την Παρασκευή, 01/12/2023 με αφορμή την 3η Δεκεμβρίου που έχει καθιερωθεί ως Παγκόσμια Ημέρα των Ατόμων με Αναπηρία ώστε οι μαθήτριες/ές του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ. Λάρισας να συνοδεύσουν τους αθλητές στον αγωνιστικό χώρο.

Έτσι, την Κυριακή, 03/12/2023, Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία, η Διευθύντρια του σχολείου, κ. Δήμητρα Κόνιαρη κι ο εκπαιδευτικός, κ. Τζηκούλης Δημήτριος, συνόδευσαν τις μαθήτριες/ές στο γήπεδο της AEL FC ARENA. Οι μαθήτριες/ές έφεραν γούρι, όπως αποδείχθηκε στην ομάδα της ΑΕΛ που κέρδισε με 1-0 την ομάδα της Νίκης Βόλου.

«Ένα θερμό ευχαριστήριο σε όλα τα μέλη της ΠΑΕ ΑΕΛ. Σας ευχαριστούμε για το κάλεσμα που έκανε τους μαθητές μας χαρούμενους. Πάντα Νίκες» αναφέρει σε ανακοίνωσή του το σχολείο.